לצפייה
בפרויקט

בניית אתרים

יש לכם אתר? זה לא נגמר בהקמה

להקים אתר זה מצוין, אבל אם אתם לא מתחזקים אותו, או שמנסים לבצע פעולות בעצמכם, זה עלול לפגוע באתר ובעסק שלכם. מה חשוב לתחזק? מדוע? כל כמה זמן? כל השאלות וכל התשובות בכתבה שלפניכם.
יש לכם אתר? זה לא נגמר בהקמה

הרבה אנשים חושבים שעבודה על האתר החדש מסתיימת ברגע שהוא באוויר.
מסתבר שזה שלב חשוב מאוד אבל הוא רק השלב הראשון. לאחר שהאתר עלה לאוויר (מזל טוב!), מאוד חשוב להמשיך לתחזק אותו באופן שוטף.
על מנת שכל התוספים והתבניות יעודכנו בזמן, על מנת שפירצות אבטחה תטופלנה, ועל מנת שהאתר ימשיך לפעול באופטימיזציה הטובה ביותר, ישנן כמה פעולות שחשוב לבצע, את חלקן אפשר לבצע עצמאית, וחלקן עדיף לתת לאיש מקצוע, על מנת לא לפגוע באתר חלילה. אז מה עושים כדי לשמור על האתר שלכם מתפקד במקסימום?

תחזוק האתר לאחר הבנייה – מה חשוב לבצע?

עדכון תוספים

נתחיל בהסבר קצר לגבי מה זה תוסף. תוסף הוא הרחבה למערכת של וורדפרס שמאפשר תכונות ופונקציות נוספות לאלו שקיימות באתר. לכל אתר יש תוספים, התכונות והפונקציות האלו תורמות לאתר ומאפשרות לבצע פעולות נוספות.

דוגמאות לסוגי תוספים:

·  תוספים לפיתוח ועיצוב

·  תוספים לניהול תוכן

·  תוספים לבניית עמודים ו/או טפסים

·  תוספים לחנות אונליין

·  תוספים למיטוב תמונות

·  תוספים לאבטחה

ועוד ועוד..

איפה הקאץ'? ישנם עשרות אלפי תוספים ולא בהכרח כולם ביחד או בנפרד יתרמו לאתר שלכם. ההמלצה היא לא להתקין את התוספים עצמאית, מכיוון שזה יכול לפגום באתר ובתנועה שלו.  חשוב לדעת לסנן ולבחור את התוספים המתאימים. איך עושים זאת? פשוט מאוד, פונים אליי ואמליץ לכם מה התוספים שחשוב שיהיו באתר שלכם.

מדוע חשוב לעדכן תוספים?

  1. אבטחה – אחת הסיבות העיקריות מדוע חשוב לעדכן תוספים היא כדי לשמור על האתר שלכם מאובטח.  מכיוון שבניית אתרים הם לרוב מבוססי קוד פתוח, ישנו ניסיון רב יותר לפרוץ לאתרים אלו.
  2. תיקון באגים – תוספים מעודכנים מסייעים לתקן באגים ותקלות באתר, וזה חשוב כמובן.
  3. אפשרויות חדשות – עדכון תוסף מביא עימו אפשרויות ותכונות חדשות וביצועים משופרים. למה לא? 

"זמן יקר יותר מכסף. אתה יכול להרוויח יותר כסף, אבל אתה לא יכול לקבל יותר זמן.”

(ג’ים רוהן)

עדכון תבנית

בין אם מדובר בתבנית מוכנה או בין אם מדובר בתבנית ריקה, חשוב מאוד לעדכן אותה, הסיבה שעדכון התבנית חשובה היא משום שתבניות מתעדכנות כל הזמן ומתווספות אליהן אופציות עיצוביות, תיקוני באגים או סגירת פרצות אבטחה.

כאשר לא מעדכנים תבניות זה יכול לגרום לבעיות באתר, מכיוון שההתאמות לא מבוצעות בקוד המתאים. אם מדובר בתבנית מוכנה דברים יכולים להשתנות בעדכון אך בתבנית ריקה (Hello לדוגמא) לרוב אין בעיה לעדכן את התבנית גם באופן עצמאי.

אופטימיזציה ומהירות האתר

אופטימיזציה פירושה להשיג את הכי טוב שאפשר בכל התחומים, בנוגע לאתר. מדובר בבדיקות שנעשות על מנת לבדוק את תפקוד האתר ולשפר אותו, בכל התחומים: תוכן, עיצוב, מהירות, פיתוח ותכנות ועוד. כל אתר, בין אם מדובר באתר תוכן או בחנות אונליין, צריך לתת מענה מהיר, מקצועי וממוקד לגולשים שלו, אחרת הם ממשיכים לאתר הבא, נכון? זה בדיוק התפקיד של האופטימיזציה – לבדוק את כל התחומים באתר, לשפר אותם, ולמטב אותם.

אופטימיזציה חכמה ונכונה גם משפרת את הדירוג של האתר מבחינה אורגנית בגוגל, וזה כמובן מצוין. איך זה קורה? אופטימיזציה מקצועית גורמת לאתר לעבוד מהר יותר. אחד האלגוריתמים של גוגל לקידום מתייחס למהירות האתר. ככל שהאתר נטען מהר יותר, כך גוגל תקדם אותו יותר.

את האופטימיזציה אני ממליץ לעשות מול איש מקצוע ולא בעצמכם, מכיוון שזה עולם שלם שיכול מאוד לעזור לאתר שלכם, אבל אם לא נעשה על ידי איש מקצוע, בהחלט יכול להזיק ולמחוק נתונים חשובים.

שינוי והוספת תכנים

כאמור המערכת של גוגל אוהבת את הגולשים שלה יותר מכל, ואוהבת להעניק להם תוכן. זה המקום לציין בקצרה שתוכן שמיועד לקידום בלבד ולא מכוון לערך, פחות מקודם על ידי גוגל. לגוגל יש את הדרכים שלה לבדוק את הערך של התוכן, ועל מנת לשמור על האתר גבוה בדירוג, חשוב להוסיף תכנים, לעדכן תכנים קיימים. מאמרים ועמודים שעלו לפני זמן רב ואינם רלוונטיים, פוגעים באתר תדמיתית ומקצועית. חשוב מאוד להתייחס לנושא התוכן ולעדכן את התוכן כחלק מהתיחזוק השוטף של האתר.

הוספת עמודים / פופאפים / פיצ'רים חדשים (בתשלום נוסף)

על מנת שהאתר יישאר חי, פופאפים שקופצים וגורמים לגולש להישאר, עמודים חדשים ורלוונטיים, ופיצ'רים כגון דיוור אלקטרוני, אוטומציה, ועוד – כל אלו בהחלט עוזרים לאתר להישאר "בעניינים".

מדובר בעולם שלם שבהחלט יכול לסייע לאתר שלכם להתנהל בצורה מקצועית יותר, לתת מענה רחב ומקיף יותר, חשוב להתייחס לתחום הזה בשוטף.

כל כמה זמן צריך לתחזק את האתר? 

כדאי להבדיל בין אתרי תדמית ודפי נחיתה, לבין אתרים מסחריים, אתרי קטלוג ואתרי תוכן. ככל שהאתר גדול יותר, הוא "כבד" יותר, דורש יותר תשומת לב ועבודה מקצועית על מנת לתחזק אותו כראוי, עם מינימום טעויות וסיבוכים. מה הכוונה אתר גדול? אתר שמכיל עמודי תוכן רבים או אתר חנות שאפשר לקנות בה און ליין.

  • אתר לא גדול הוא אתר המכונה "אתר תדמית" – אתר שמציג את העסק במספר עמודים, כולל עמודי מאמרים, אבל לא מציע רכישה און ליין, ואין בו מספר רב של עמודים.
  • אתרים קטנים דוגמת אתרי תדמית או דפי נחיתה, מומלץ לתחזק אחת לחצי שנה.
  • אתרים גדולים דוגמת חנויות אלקטרוניות, אתרי תוכן או אתרי קטלוג, מומלץ לעדכן אחת לשלושה חודשים.

תחזוקת האתר עם סטודיו פאר

כמו שהבנתם, להקים אתר ולהעלות אותו לאוויר זה נהדר, אבל לאחר מכן חשוב שהוא יקבל את כל תשומת הלב המקצועית, כדי שיטפס למעלה ויישאר שם. חלק מהעדכונים והפעולות בהחלט אפשר לבצע עצמאית, חלקם מורכבים ויכולים לפגום באתר אם תבצעו אותם בעצמכם. מוזמנים לפנות אליי ואשמח לשבת איתכם ולבנות עבורכם תוכנית לתחזוק האתר שמתאימה לאתר שלכם ומעניקה לו את האופטימיזציה הטובה ביותר.

בהצלחה!

מאמרים
דומים

בטוויסט, אני לא רק בונה אתרים מושלמים. אלא גם רואה את עצמי שותף להצלחה, ודואג לספק לכם את הכלים שדרושים כדי לקחת את העסק שלכם לשלב הבא.

מהי חוויית משתמש ולמה היא כל כך חשובה?
בניית אתרים
מהי חוויית משתמש ולמה היא כל כך חשובה?
איך למשוך את האנשים הנכונים לאתר שלך
בניית אתרים
6 דרכים שיעזרו לכם למשוך את האנשים הנכונים לאתר שלכם.
הצ'קליסט המלא לבניית אתר מוצלח

צ'קליסט מיוחד בשבילכם - כדי שלא תפספסו כלום.

התאמת האתר שלכם למובייל
בניית אתרים
5 דרכים להתאמת האתר שלכם למובייל.
בניית אתרים
למה שתישארו מאחור: הקמת חנות מכירות
וויקס או וורדפרס מה עדיף?
בניית אתרים
וויקס או וורדפרס מה עדיף? כל התשובות כאן!
פססס... מצאתם מה שחיפשתם?

אני מציע שיחת אפיון ראשונית מתנה לגמרי ובלי שום התחייבות