לצפייה
בפרויקט

בניית אתרים

איך לעבוד ולהרוויח מכל מקום בעולם? 5 עבודות מנצחות

חולמים לעבוד מהמחשב באיזה חוף בתאילנד? רוצים לעבוד מהבית קפה השכונתי? או אולי עבודה מהבית אחרי לידה? 5 אפשרויות נהדרות לעבודה מהבית ומכל מקום, בעידן החדש.
איך לעבוד ולהרוויח מכל מקום בעולם?

מכירת מוצרים באינטרנט

מכירת מוצרים באינטרנט היא ללא ספק אחת האפשרויות הפופולאריות להשלמת הכנסה בעידן הדיגיטלי. אתם יכולים להקים אתר משלכם, חנות און ליין לכל דבר, וגם למכור בחנויות ענק כגון אמזון ואיביי (גם ב"אטסי אם מדובר בעבודות יד). אתם גם יכולים לבחור האם לנהל בעצמכם את החנות שלכם ושזו תהיה המשרה המלאה שלכם, או להיעזר בעובד שיתחזק את החנות, בזמן שאתם ממשיכים לעבוד בעבודה הקיימת שלכם, ולייצר הכנסה פסיבית.

איך זה עובד?

כדי להתחיל למכור מוצרים באינטרנט, זה מה שעליכם לעשות:

 1. מכירת מוצרים באתר שלכם:

א. הקמת אתר – חנות און ליין.

ב. אחסון האתר.

ג. מתן אפשרות סליקה לתשלום און ליין בכרטיס אשראי.

ד. העלאת המוצרים לאתר (תמונות, וידאו, תיאורי מוצר וכו')

ה. שיווק וקידום המוצרים בערוצים המתאימים.

 1. מכירת מוצרים באתר לא שלכם (אמזון, איביי, אטסי):

פתיחת חשבון באמזון – הפלטפורמה המובילה בתחום:

יש לבחור בין מוכר אישי למוכר מקצועי- 

 • מוכר אישי: פתיחת חשבון, העלאת המוצרים למערכת, שליחת המוצרים ללקוחות לאחר רכישתם, קבלת תשלום לאחר ניכוי עמלה לאתר בו אתם מפרסמים.
 • מוכר מקצועי: פתיחת חשבון, שליחת מוצרים למחסנים של אמזון, העלאת המוצרים למערכת, שליחת המוצרים על ידי אמזון, שעוסקת באריזה, בשילוח ובשירות הלקוחות, קבלת תשלום לאחר ניכוי עמלה לאמזון (שכוללת גם אחסון, אריזה, שילוח ושירות לקוחות).

אחד היתרונות הגדולים במכירות באמזון לדוגמא, הוא נושא המלאי והמשלוח, וזה יתרון עצום. באמזון הם מטפלים במלאי, באחסון, במשלוח. מה זה אומר? אתם יכולים לרכוש מוצרים מסין לדוגמא, להזמין אותם ישירות לאמזון, אמזון דואגים לכל מה שציינו, ואתם יכולים להעלות את המוצרים האלו באמזון, ולמכור אותם.

איך עושים מזה כסף?

לאחר שבחרתם כיצד תמכרו את המוצרים, באתר משלכם או באחת הפלטפורמות שציינו, אתם בוחרים נישה עיקרית של מוצרים שתמכרו, מזמינים את המוצרים מהספק, שנשלחים למחסן שלכם או למחסן של אמזון. לאחר שהמוצרים בידיכם אתם יכולים להתחיל לפרסם ולמכור! אגב, אם תוכלו להתקדם בשרשרת הפיקוד ולהגיע ליצרן הסיני, תוכלו להרוויח יותר מכיוון שהעלויות זולות והמחיר נשאר זהה.

דרופשיפינג

דרופשיפינג Dropshipping הוא לחלוטין פתרון מצוין למי שמחפש עבודה מהבית או מכל מקום בעולם. במקום למכור מוצרים שלכם, אתם מוכרים מוצרים של אחרים במחיר גבוה יותר וזה הרווח שלכם.
מה אפשר למכור? תכשיטים, ספרים, גאדג'טים, משחקים, פשוט הכל!

איך זה עובד?

 1. מחפשים מוצרים במבצע ברחבי הרשת.
 2. מפרסמים באתר שלכם או בחשבון שלכם באתרי חנויות אחרים.
 3. משווקים את המוצרים כמו שצריך בערוצים הנכונים.
 4. הספק משלח את המוצר ללקוח שלכם ואתם מרוויחים את הפרש המחירים
 5. שירות לקוחות באחריותכם. 

איך עושים מזה כסף?

אתם יכולים להקים חנות משלכם ולעשות דרופשיפינג. הדרופשיפינג מאפשר לכם בעצם להיכנס לעולם המסחר באינטרנט מבלי להתעסק בלוגיסטיקה, אך כן כדאי לחלק את ערוצי המכירה ולעבוד עם מספר ספקים במקביל.

חלומות לא מתגשמים רק בגלל שאתה חולם עליהם.
חלומות מתגשמים בגלל עבודה קשה שהופכת חלום למציאות ויוצרת שינוי.

(שונדה ריימס)

שיווק שותפים

אפילייאט הוא שיווק שותפים, דרך נוספת לעבוד מכל מקום בעולם ואולי גם אחת הוותיקות. חברות ענק כגון בוקינג, Airbnb, חברות תעופה, מציעות לכל המעוניין לפרסם אותם באמצעות לינק. כל לקוח שביצע רכישה דרך הלינק, מזכה את ה"שותף" בסכום כסף.  

איך זה עובד?

 1. נרשמים כמשווקים שותפים באתר הרלוונטי של החברה שאתם מעוניינים לשווק.
 2. מקבלים לינק.
 3. מפרסמים את הלינק בערוצים שאתם בוחרים.
 4. מקבלים עמלה על כל קנייה שנעשתה דרך הלינק שלכם. 

מה כן חשוב לקחת בחשבון לפני שיוצאים לדרך?

·       מה גובה העמלה?

·       מה התנאים של תוכנית השותפים?

אחרי שבחרתם מוצר או שירות וקיבלתם את כל המידע, אתם פשוט יכולים לצאת לפועל עם השיווק באתר חדש, בבלוג של שותפים, באמצעות קידום אורגני, קידום ממומן בגוגל ובפייסבוק, פרסום אורגני כמובן בפייסבוק, רשימות תפוצה, ועוד.

איך עושים מזה כסף?

שיווק שותפים בהחלט יכול לשמש כעבודה עיקרית או משלימה, מכל מקום בעולם. אתם משווקים את הלינק ברחבי הרשת, בפייסבוק, אינסטגרם ורשתות חברתיות נוספות, ומתחילים להרוויח מכל רכישה את העמלה שנסגרה מול החברה. כלומר מלבד עבודת הטירגוט וההפצה, אין לכם עוד הרבה מה לעשות, מעבר להפצת הלינק.

בלוג

אם פעם היה אפשר למצוא באינטרנט רק מוצרים שקשורים ממש לאינטרנט, הרי שהיום אפשר למצוא באינטרנט הכל, כולל מוצרי מדף ושירותים שלא קשורים לאינטרנט בכלל. חברות מקצועיות מנהלות בלוגים, מקדמות את העסק והארגון, וחושפות את המוצרים והשירותים שלהן. מעבר לכך שהבלוג משמש כלי לחשיפה וקידום, וכלי עקיף להגדיל מכירות, הוא יכול לשמש כלי ישיר להכנסה פסיבית. אפילו כאן אצלי באתר תוכלו למצוא דוגמא כזו בבלוג בניית אתרים שלי, בו תוכלו להנות משלל תכנים איכותיים.

איך זה עובד?

בלוג מקצועי שממוקם היטב בגוגל ונותן מידע המבוסס על סמכות מקצועית, תוך שהוא משווק ומוכר מוצרים ושירותים בתחום, בהחלט יוכל ליהנות מהכנסות ללא מאמץ ותנועה רלוונטית מאוד לעסק. עיקר העבודה פה היא להשקיע בתוכן שנכתב בבלוג ובקידום שלו בגוגל. ברגע שהוא מגיע למקומות הראשונים בגוגל, אתם יכולים להתחיל להרוויח באופן עקיף.

לאחר שביססתם לכם קהל שאוהב את התכנים שלכם ומפרגן, זה הזמן להתחיל להרוויח קצת יותר כסף. לא רק מההפניות בגוגל אלא מכך שתציעו לגולשים שלכם תוכן בתשלום. כבר יש לכם קהל, כבר ביססתם תדמית מקצועית בתחום מסוים, כעת אתם יכולים להציע תוכן "מסווג" יותר בתשלום למעוניינים. זה יכול להיות תשלום חד פעמי, פר המוצר, או מנוי באמצעות תשלום חודשי או שנתי קבוע, לתוכן שאתם מייצרים, למנויים בלבד כמובן.

איך עושים מזה כסף?

אתם יכולים להיעזר בפלטפורמות הבאות על מנת להרוויח באמצעות פרסום בבלוג שלכם:

גוגל אדסנס – מדובר בעצם בהצבת שטחי פרסום באתר, כאשר גוגל מתאימה אוטומטית את הפרסומות והמודעות על סמך התוכן באתר, ועל סמך קהל היעד שנכנס לאתר זה.

סקינדו – תוכנית ותיקה בישראל שעובדת עם מותגים מובילים ומציעה לכל בעל אתר לבחור ממגוון גדול של פרסומים במודלים שונים (פר ליד, פר קליק, פר מספר חשיפות וכו').

אם לדוגמא יש לכם בלוג למתכונים ובישולים, ואתם נותנים לחברת כלי מטבח לפרסם אצלכם. התשלום שאתם יכולים לקבל על שטחי פרסום בבלוג שיש אליו הרבה כניסות, יכול להיות בהחלט מכובד.

כתיבת תוכן

אחד התחומים שבהחלט מצליח להעסיק אנשים בארץ ובעולם הוא נושא כתיבת התוכן. מכיוון שאנו חיים בעידן הדיגיטלי, בו הכל באינטרנט, לא רק מכירות אלא גם ידע, מידע, לתוכן יש משמעות רבה ואפשר לומר שכל עוד יש אינטרנט, יש עבודה בתחום התוכן. אם אתם אוהבים לכתוב זה יתרון גדול, תוכלו לסלול את הנתיב המתאים לכם ונחישות, ולהגיע למצב שאתם מתפרנסים אך ורק מכתיבה.

איך זה עובד? 

אפשר לכתוב תוכן כעצמאיים וכשכירים, משרה חלקית או מלאה, ללקוחות קצה וללקוחות עסקיים. ה"מוצרים" העיקריים שניתן להציע בתחום התוכן הם כתיבת עמודים ראשיים לאתרים, כתיבת מאמרים לבלוג על מנת לקדם אורגנית את האתר ולתת מידע לגולשים, כתיבת פוסטים, דפי נחיתה, תיאורי מוצר ועוד..

 אם אתם אוהבים לכתוב מדובר בעבודה מאוד נוחה מכיוון ששני הכישורים החשובים ביותר להצליח בעבודה זו הם יכולת כתיבה והתנסחות, ויכולת איסוף מידע מהאינטרנט. שתיהן נרכשות, אבל ברוב המקרים אם יש לנו אהבה ותשובה לדבר, רוב הסיכויים שיילך לנו בו טוב יותר.

להצליח לאסוף מידע באינטרנט היא לחלוטין מיומנות נרכשת. כל המידע נמצא ברשת, בעברית ובאנגלית, כל שעליכם ללמוד הוא לדלות מידע בזריזות (אחרת זה לא משתלם) ולוודא שהמידע מהימן, באמצעות בדיקה במספר מקורות.

לאחר שצברתם ניסיון, אתם יכולים בעצם להפסיק לשמש קבלני משנה של החברות ולהגיע ללקוחות בעצמכם. יתרון משמעותי הוא שאף אחד לא גוזר עליכם קופון בדרך ואתם מרוויחים יותר. חיסרון משמעותי הוא שלא כדאי לסמוך על הכנסות מלקוחות קצה בלבד. עיקר ההכנסה היא מלקוחות עסקיים – כלומר חברות שיווק ודיגיטל. הם אולי משלמים פחות אבל לפחות נותנים יותר שקט ויציבות בפרנסה.

 איך עושים מזה כסף?

אפשר לפנות לחברות דרך גוגל, ואפשר להירשם לעשרות קבוצות תוכן בפייסבוק. הקבוצות האלו מציעות עבודה וגם ניתן לפרסם בחלקן שירותים. חלק מהמודעות בהחלט פונות לאנשים בלי ניסיון, וחלק פונות למיומנים ביותר. כלומר כל אחד יכול למצוא את מקומו. הקאץ' הוא למצוא לקוחות קבועים שמייצרים הזמנות קבועות כל חודש ותשלום קבוע כל חודש, ולהוסיף מדי פעם לקוחות קצה. ככה עושים מזה כסף.

ישנן היום דרכים רבות להתפרנס באופן מלא, וגם להרוויח הכנסה פסיבית מהאינטרנט, בכל מקום בו תהיו בעולם. הפעם הצגנו רק חלק מהתחומים, השורה התחתונה היא שכל מה שאתם צריכים זה אתר, ואתם חופשיים לעשות איתו המון דברים, מכל מקום בעולם!

מוזמנים לשתף בעבודות שעבדתם מכל מיני מקומות בעולם!

מאמרים
דומים

בטוויסט, אני לא רק בונה אתרים מושלמים. אלא גם רואה את עצמי שותף להצלחה, ודואג לספק לכם את הכלים שדרושים כדי לקחת את העסק שלכם לשלב הבא.

מהי חוויית משתמש ולמה היא כל כך חשובה?
בניית אתרים
מהי חוויית משתמש ולמה היא כל כך חשובה?
איך למשוך את האנשים הנכונים לאתר שלך
בניית אתרים
6 דרכים שיעזרו לכם למשוך את האנשים הנכונים לאתר שלכם.
הצ'קליסט המלא לבניית אתר מוצלח

צ'קליסט מיוחד בשבילכם - כדי שלא תפספסו כלום.

התאמת האתר שלכם למובייל
בניית אתרים
5 דרכים להתאמת האתר שלכם למובייל.
בניית אתרים
למה שתישארו מאחור: הקמת חנות מכירות
וויקס או וורדפרס מה עדיף?
בניית אתרים
וויקס או וורדפרס מה עדיף? כל התשובות כאן!